Üretim Nicel-Nitel Analiz ve Otomasyon

ParanaVision tarafından yürütülen çalışmalar üretim otomasyonu ile ilgili farklı konulara çözüm sunmaktadır. Bunlardan bazıları:

  • Renk boyut sınıflandırma
  • Deformasyon analizi
  • Sayma
  • Paket ve ambalaj kontrol
  • Etiket kontrol
  • Robot yönetimi

Sanayide üretilen parçaların kalite kontrolü çoğunlukla gözle yapılmakta ve hem maliyeti çok yüksek olmakta hem de hataları önlemek güçleşmektedir. Robot kontrol gibi yüksek hassasiyet gerektiren işlerde de insan hataları kaçınılmazdır. ParanaVision geliştirdiği sinyal işleme teknolojileriyle, girdi verileri değerlendirerek anında duruma uygun karar verme ve yönetme yeteneğine sahip akıllı sistemler üretmektedir.

Teknoloji gelişimiyle birlikte her geçen gün küçülen parça boyutları ve artan üretim kapasiteleri kalite güvencesine yönelik tetkiklerin de güncelleşmesini gerektirmektedir. Üretim hızını belli bir seviyede tutarken istenilen kalitede üretim yapabilmenin yolu otomatik sistemlerdir. Operatör ile incelemenin mümkün olmadığı ya da uzun süre aldığı detaydaki hatalar otomatik sistemlerle güvenilir ve hızlı bir şekilde tespit edilmektedir.

Özellikle sert koşullar için geliştirilen parçaların istenmeyen performans göstermesine neden olacak ısı, esneme, deformasyon ve benzeri durumların analizi farklı spektrumlarda veri incelemesi ile yapılabilmektedir.

ParanaVision sadece görüntüye dayalı değil farklı sensörlerden alınan her türlü sinyalin incelenmesine yönelik sistemler sumaktadır. Otomasyonun gerçekleştirildiği üretim hatlarında gerçek zamanlı kalite verisi sağlanarak üretim, test, bakım, onarım bilgisi anında erişime hazır hale gelmektedir.