Hakkında

Görüntü ve video işleme konularında çok farklı uygulama alanlarında ürünlere ihtiyaç duyulması ve üniversitelerimizde bu teknolojilerle ilgili dünya çapında kabul gören çalışmaların yürütülmesine karşın ürün haline getirilmesine yönelik profesyonel çabanın çoğunlukla bulunmaması, güvenlik ve savunma uygulamalarında ulusal çözümlere talep olması ve sürekli gelişen teknolojiyi takip edebilecek bir yapıya ihtiyaç duyulması sonucu Kasım 2006’da ParanaVision A.Ş. doğmuştur. %100 Türk sermayeye sahiptir.

ParanaVision A.Ş. sinyal, görüntü ve video işleme, kodlama, iletim, bilgisayarla görme ve örüntü tanıma konularında teknolojinin gelişimine katkıda bulunurken profesyonel ürünler üretmeyi amaçlamaktadır. Geliştirilen sistemlerde özgün yöntemler kullanılmaktadır. ParanaVision A.Ş. teknoloji gelişiminin ve ihtiyaçların hem akademik hem de toplumsal alanda yakından takip edilmesi, kişiye özel ürün geliştirme ve geliştirilen ürünlerin zaman içinde değişen ihtiyaçlara göre şekillendirmede yeteneklidir.

ParanaVision A.Ş. bir Ar-Ge şirketidir. Temel yaklaşımı özgün ve orijinal fikirler ile yeni ürünler üretmektir. Sağlam bir teknolojik altyapıya ve teknolojiyi yakından takip edebilme becerisine sahiptir. Müşteri odaklı profesyonel bir bakış açısıyla üretim yapmakta, ürünlerin sürekliliğini ve gelişimini sağlamaya önem vermektedir.
ParanaVision A.Ş. savunma başta olmak üzere taşımacılıktan endüstriyel otomasyona farklı sektörlere ürün sunmaktadır. Sadece Türkiye’de değil uluslararası pazarda da konusunda lider olmayı hedeflemektedir.

Kalite Anlayışımız

Ağustos 2007 ve Mart 2008 tarihleri arasına ParanaVision kendi yapısına en uygun şekilde ihtiyaçları doğrultusunda, Teknolojik Kurumsal İşbirliği Merkezi (TEKİM) danışmanlığında, AQAP 160 ve ISO 12207 standartlarını temel alarak “Yazılım Mühendisliği ve Kalite Yönetim Sistemi”ni kurmuştur. ParanaVision A.Ş. oluşturduğu “Yazılım Mühendisliği Sistemi ve Kalite Yönetim Sistemi” ile ISO 9001:2008 belgesine sahiptir. ParanaVision A.Ş. bünyesinde uygulanan kalite ve yazılım mühendisliği konularıyla ilgili her türlü bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlamak amacıyla, kendi geliştirdiği, ParanaVision Yazılım Mühendisliği Sistemi’nin tabanını oluşturan “Kronos” yazılımını kullanmaktadır.

Kalite Politikamız

Müşteri odaklı kalite hizmet ve mükemmellik prensiplerini uygulamak; ürün kalitemiz, teknik destek ve satış sonrası hizmetlerimizle müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak ve arttırmak,
Proje ortaklarıyla karşılıklı işbirliği ve güven içerisinde çalışıp verimliliğimizi arttırmak,
Tüm çalışanları ile birlikte katılımcı ve değişime açık bir ortam yaratmak,
Şirketimizin başarısını ve ürünlerimizin kalitesini etkileyen tüm süreçleri sürekli olarak iyileştirmek,
Sürekli eğitim yolu ile çalışanlarımızın bireysel katkılarını arttırmak,
Teknoloji ve kalite açısından sektöründe lider bir kuruluş olmaktır.